Yağlı Boya Tablolar Ankara

Yağlı Boya At

Thumbnail image 

Yağlı Boya At


Tarihimiz ve kültürümüz göz önüne alındığında at resimleri de sanat kültürümüz arasında yerini alıyor ve büyük önem taşıyor. Yağlı Boya At Tablosu  için nereden bilgi alabilirim? diyorsanız cevabı Anadolu Sanat Merkezi! Gelin önemli tarihimizde yer alan Çok Güzel Yağlı Boya At Resimleri neler bir bakalım.


 Hasan Rıza Bey 1857 – 1912 tarihleri arasında yaşamıştır. Fatih Sultan Mehmed’in Ordusuyla Edirne’den İstanbul’a Yürüyüşü tablosunu 1903 yılında yapmıştırBu resim at fotoğrafları için aradığınız en özel tablolardan birisidir. Tarihi savaş resimlerini çok güzel betimleyen bir ressamdır. Şehit ressam Hasan Rıza Bey, 12 yılını İtalya’da sanat eğitimi almıştır. Edirne Sanayi Mektebi Müdürlüğü görevini yapmıştır. Balkan Harbi’nin sonlarına doğru Edirne’nin bombalandığı günlerde cesurca davranarak Edirne Hastanesi’nin Müdürlüğü’nü de yapmak istemiştir ve yapmıştır.


Bombardıman sırasında yaptığı bir eseri kurtarmak üzere atölyesine koşarken şehit olmuştur. Atölyesindeki resimlerin çoğu parçalanır, bazılarına el konularak götürülür, geriye kalan küçük bir kısmı ise halen Edirne Belediyesi’ndedir. Çalınan eserleri kopyalanmış ve başka ressamlar tarafından kendi eserleri gibi sunulmuştur.  1898 tarihli çini mürekkebi çalışması Deniz Müzesi’nde, yağlıboya bir versiyonu ise özel koleksiyondadır.


Yağlı Boya At Çizimi yapmak isteyenler kursumuza katılım gösterebilirler.


Thumbnail image 

Ankarada Satılık Yağlı Boya At Resimleri, Ankarada Yağlı Boya At Çizimi, Ankarada Yağlı Boya At Tablosu, Ankarada Yağlıboya Hayvan Resimleri Boya At Tabloları, Ankarada Yağlıboya Kim Yapıyor