Soyut Yağlıboya Resim Dersleri Ankara

Yağlı Boya Kadın Portreleri

Thumbnail image 

Yağlı Boya Kadın Portreleri


Yağlı Boya Kadın Portreleri çizebilmeniz için gereken tüm bilgileri içiren kurslarımız mevcuttur. Yağlı Boya Çizimler yapabilmeniz için gereken eğitimler uzman kadromuz ile yapılmaktadır.


Kadın portresi çizerken yüzde gölgelendirmeler yapmak gerekir. Açık ve koyu geçişler portreye canlılık verecektir. Karakalem ile yapılan büyütme sonucu portreye uzaktan bakmak ve benzeyip benzemediğini kontrol etmek gerekir. Uzaktan bakıldığından benzemeyen veya hatalı bir alan var ise boyaya geçmeden evvel düzeltilmelidir. Tuval üzerindeki karakalem çalışmanın ardından boyama işlemine geçilebilir.


Portesi yapılan kişinin ten renginin palet üzerinden hazırlanması gerekir. Ten rengi elde ederken beyaz ve kırmızı kullanılır. Bu renkle ile pembe cilt tonu yaratılır. Bu rengin içerisinde biraz sarı katarsanız da orijinal ten rengine yakın bir renk elde edebilirsiniz. Portreye boyamaya başlarken mutlaka alnından başlanmalıdır. Yüz hatları içerisinde açık renkli olanların tamamı bir defada boyanır.  Alın yanak, göz kapakları gibi koyu renkli yerler ise sonradan boyanır. Aradaki geçişler de ton farkı olmaması için renkler birbirine içine geçirilir.


Portre çalışmalarının birçok tekniği vardır ve bunlar usta kişilerden öğrenilmelidir. Yanlış öğrenilen bir şeyi geri çevirmek zordur. Bu anlamda kurslarımıza katılarak iyi bir eğitim alabilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Yağlı Boya At Portreleri, Ankarada Yağlı Boya Bebek Fotoğrafları, Ankarada Yağlı Boya Çocuk Portreleri, Ankarada Yağlı Boya Hayvan Portreleri, Ankarada Yağlı Boya Kadın Portreleri, Ankarada Yağlı Boya Yaşlı Portreleri