Karakalem Potre Çizimleri Teknik Sınıflar Ankara

Yağlı Boya Kadın

Thumbnail image 

Yağlı Boya Kadın


Kadın sanat tarihimizin her kademesinde vardır. Ünlü Türk ressamlarda kadınları tablolarına taşımışlardır.


Osman Hamdi Bey 1842 – 1910 yılları arasında yaşamıştır. Oryantalist bir resim tekniği vardır. Batılı portrelerde yer alan nü kadın çalışmaları yerine Osmanlı figürü olan kadınlar vardır. Bu kadınlar Osmanlının batıya yüzünü dönmesi ile kendini geliştiren kadınlardır ve kadınları bu şekilde betimlemektedir.


İbrahim Çallı 1881 – 1960 yılları arasında yaşamıştır. Gül Koklayan Kadın yağlı tablosu tam bir şaheserdir.


Nazmi Ziya Güran 1881 – 1937 yılları arasında yaşamıştır. Aslında güneş ressamıdır. Doğa resimlerinde başarılıdır. Fakat Sabahleyin erkenden kalkarak, gecenin gündüz olmak için geçirdiği değişime tanık olmayanlar, yeryüzünde hiçbir şey görmemişlerdir” demiştir ve kadın ile doğayı birleşmiştir


Mahmut Cuda 1904 – 1987 yılları arasında yaşamıştır. Sara adlı kadın yağlı boya tablosu büyük bir eserdir. Kendisi aslında  natürmorttur.


Nuri İyem 1915 – 2005 yılları arasında yaşamıştır. Nuri İyem’in kadın yüzlerini, Ahmet Hamdi Tanpınar “Bir heykel kadar sımsıkı, yeşil mehtap aydınlığı kadar zarif, geçmiş zamanın havasını içinde taşıyan eski fresk ve ikonalar kadar yalın” diye tanımlar.


Yağlı Boya Kadın Resmi, Yağlı Boya Kedi Resmi ve Yağlı Boya Çocuk Resmi yapmak isterseniz kursumuza bekleriz.


Thumbnail image 

Ankarada Yağlı Boya Bebek Resimleri, Ankarada Yağlı Boya Çizimler, Ankarada Yağlı Boya Çocuk Resmi, Ankarada Yağlı Boya Kadın Resmi, Ankarada Yağlı Boya Kedi Resmi, Ankarada Yağlı Boya Resimleri, Ankarada Yağlıboya Hayvan Resimleri