Resim Fırçaları Ankara

Yağlı Boya Resim Malzemeleri

Thumbnail image 

Yağlı Boya Resim Malzemeleri


En Ucuz Yağlı Boya Resim Malzemelerinin Satışı için bir adres arıyorsanız, Anadolu Sanat Merkezi sizin için en kaliteli ve ucun malzemeleri bir araya getirdi. Kurslarımıza katılım gösteren öğrencilerimizin Çok Hesaplı Yağlı Boya Resim Malzemeleri arayışına bir son vererek, sanat atölyemize gelerek veya online olarak malzemeleri almalarına yardımcı oluyoruz.  Bu malzemeler nedir derseniz? Aşağıdaki gibidir:


Tuval: Yağlı boya resim yapmak için kullanılan yüzeye denir. Resim sathı; karton, tahta veya şasi üzerine bez gererek yapılacak tuvallerden yapılır. Resmin boyutlarına uyan boyut ve kesitlerde ahşap şasi üzerine bez gerilerek yapılacak işlemde ahşapların kesit ve boyutu resim boyutuna göre değişir. Ahşabın kesiti 2X4 cm den başlamak üzere resim boyutu büyüdükçe kesit kalınlıkları da bez gerildiğinde esneme yapmaması için kalınlaştırılmalıdır.


Gerilmiş bezin resim yapılır hale getirilmesi: Bezin emiciliğini giderecek şekilde boyanması gerekir. En basit şekliyle; inceltilmiş plastik boya ile 2 veya üç kat, katlar arası ince zımpara ile zımparalanarak boyanır. Bu durumda tuval sathı düzgün bir hal alır. Ancak emiciliği fazladır.


Yağlı Boya Boyama karışımı resmin kalitesini ve kalıcılığını etkiler, yağlı boya resimde boya ne kadar kalın sürülürse sürülsün kururken kabuk yapmamalı, buruşmamalıdır. Yağlı boyanın ışığa dayanaklılığı da önemlidir. Kullanılan toz boyaların iyi olması halinde boyalar solmaz. Piyasada satılan tüp yağlı boyalar üzerinde ışığa dayanıklılıklarını belirten işaretler konulmaktadır.

Set Halinde Toz Pastel Malzemeleri Ankara

Thumbnail image 

Ankarada En Ucuz Yağlı Boya Resim Malzemelerinin Satışı, Ankarada Herkese Uygun Yağlı Boya Resim Malzemeleri, Ankarada İnternetten Yağlı Boya Resim Malzemeleri Satışı, Ankarada ki En Popüler Yağlı Boya Resim Malzeme Ofisi, Ankarada Yağlı Boya Resim Malzemeleri