Ankarada Çizim Eğitimleri

Ebru Dersi

Thumbnail image 

Ebru Dersi

‘Su nakış tutmaz diyen beri gelsin’ diyen Mevlana Celaleddin Rumi ebru sanatının ne kadar değerli ve önemli olduğunun bir kanıtıdır.


Ebru sanatının kökleri 16. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Bu kadar köklü ve derin anlamları bir arada barındıran bu sanatın eğitimlerini atölyemizde veriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Anadolu Sanat Merkezi tarafından verilen ebru derslerinde sadece ebru sanatını değil aynı zaman stres kontrolü, yaratıcılık, motivasyon, özgüven ve disiplin gibi bir çok kişisel özelliklerinizin de gelişmesini hedefliyoruz.


Kurslarımızın seviyeleri katılım gösteren grupların dinamiklerine göre belirlenmektedir. Kurslarımıza;


  • Ebru sanatı ile tanışmak isteyenler,
  • Ebru tekniğini bir ileri ki adıma taşımak isteyenler,
  • Yetenek sınavına hazırlananlar,
  • Ebru konusunda kendini geliştirerek kendi adına sergi açmak isteyenler,
  • Ebru sanatı ile kişisel gelişim göstermek isteyenler,
  • Geleneksel Türk sanatlarını öğrenmek isteyenler katılım gösterebilirler.

Yukarıda bahsi geçen katılımcılar arasındaki en temel ayrım ebruyu sanat mı olarak mı yoksa hobi olarak mı öğrenmek isteğidir. Bu konuyu esas alarak kurslarımızda sınıflandırmalar yapıyoruz.  Hobi Olarak Ebru Kursu Nereden Alabilirim derseniz de En Başarılı Ebru Eğitimi Nerede Öğrenebilirim derseniz de her ikisi için en doğru adres Anadolu Sanat Merkezi’dir.  Çünkü eğitimlerimizin seviyeleri katılımcıların özellikleri ve beklentilerine göre düzenlenmektedir. Bu yüzden bizleri ziyaret ederek atölyemizi gezebilir, yaptığımız çalışmaları inceleyebilir, ihtiyacınız olan malzemeleri tedarik edebilir ve kurslarımız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Büyüklere Yönelik Ebru Kursları, Ankarada Ebru Eğitimi Nerede Alınır, Ankarada En Başarılı Ebru Eğitimi Nerede Öğrenebilirim, Ankarada Hobi Kursu Eğitimleri Nerede Var, Ankarada Yetişkinlere Yönelik Ebru Dersi